Na Vánoce, dlúhé noce

 

Na podzim roku 2019 nacvičily děti z Hustopečského Raráška pásmo Na Vánoce, dlúhé noce. Pásmo je postaveno na příběhu, který každý z nás o Vánocích zažívá - Štědrý den a jeho specifické momenty.
Malé děti si chtějí jen hrát, větší už ví, že je potřeba doma hodně pomoci. Nejprve se děti rozpočítají, kdo letos půjde do lesa pro vánoční stromeček - nakonec vyhrávají ogaři. Starší dívky instruují mladší, že mají jít chystat ozdoby a samy se vrhají do kuchyně – zadělat těsto na vánočku a chleba.
Když ogaři přinesou stromeček, je hodně radosti. Malí mají za úkol stromeček ozdobit a nachystat. Kdo se celý den postil, vidí zlaté prasátko.
Blíží se večer, děti jsou už nedočkavé, proto se pro ukrácení chvíle ještě vyprávějí vánoční příběhy. Pásmo končí zazpíváním koled u stromečku.

Na podzim roku 2019 nacvičily děti z Hustopečského Raráška pásmo Na Vánoce, dlúhé noce. Pásmo je postaveno na příběhu, který každý z nás o Vánocích zažívá - Štědrý den a jeho specifické momenty. Malé děti si chtějí jen hrát, větší už ví, že je potřeba doma hodně pomoci. Nejprve se děti rozpočítají, kdo letos půjde do lesa pro vánoční stromeček - nakonec vyhrávají ogaři. Starší dívky instruují mladší, že mají jít chystat ozdoby a samy se vrhají do kuchyně – zadělat těsto na vánočku a chleba. Když ogaři přinesou stromeček, je hodně radosti. Malí mají za úkol stromeček ozdobit a nachystat. Kdo se celý den postil, vidí zlaté prasátko. Blíží se večer, děti jsou už nedočkavé, proto se pro ukrácení chvíle ještě vyprávějí vánoční příběhy. Pásmo končí zazpíváním koled u stromečku.

S tímto pásmem s drobnými obměnami pak děti vystoupily:

  • v sobotu 30. listopadu 2019 v kulturním domě v Hustopečích nad Bečvou na setkání seniorů;
  • v pátek 6. prosince 2019 na předvánočním setkání ILCO Novojičínska sdružení stomiků v restauraci Máj v Novém Jičíně;
  • v neděli 15. prosince 2019 na nádvoří zámku v Hustopečích nad Bečvou v rámci akce Vánoce na zámku.

Hustopečský Rarášek, pásmo Na Vánoce, dlúhé noce, vystoupení Nový Jičín

Hustopečský Rarášek, pásmo Na Vánoce, dlúhé noce, vystoupení Zámek Hustopeče nad Bečvou

#HustopecskyRarasek #TradiceMaSmysl